У Боремлі скажений кіт покусав людину

09 Лютого 2024, 14:40
У Боремлі скажений кіт покусав людину 762
У Боремлі скажений кіт покусав людину

У селі Боремель зафіксували випадок захворювання кота на сказ.

Про це журналістам видання Район.Демидівка повідомила помічниця Млинівського відділення Дубенського районного відділу обласного центру контролю та профілактики хвороб Євгенія Савчук. 

За словами епідеміологині, 28 січня на приватне подвір'я забіг невідомий кіт і загинув. Дослідження підтвердило у тварини збудник сказу. 

Коли ж епідеміологи проводили подвірні обходи, з'ясували, що за два дні до цього цей самий кіт покусав людину. Потерпілу направили в антирабічний кабінет і призначили комбіноване антирабічне лікування. 

Також, за даними епідеміологів, в агропідприємстві села Хрінники загинув скажений кіт. В селі виявили збудник захворювання. Потерпіла одна особа, яка звернулася за антирабічною допомогою до лікарні в Дубні. 

Сказ – це гостре зооантропонозне інфекційне захворювання вірусної етіології, яке характеризується пораненням центральної нервової системи. Механізм зараження: при контакті здорових тварин з хворими відбувається зараження через ослинення, укуси. Вірус у тварин виділяється зі слиною за 10 днів до появи виражених симптомів, тому зараження настає при укусах тваринами або ослиненні шкірних покривів тваринами, які виглядають здоровими.

Інкубаційний період буває від семи днів до року. Тривалість інкубаційного періоду залежить від місця локалізації, тяжкості укусу та кількості збудника, який потрапляє в рану. 

Щоб запобігти захворюванню, слід негайно звернутися до лікаря для отримання належного антирабічного лікування, а також дотримуватися таких норм:

  • не контактуйте з бездомними та дикими тваринами, навчіть своїх дітей не гладити тварин на вулиці і не брати до рук невідомих тварин
  • не провокуйте тварин на укуси – не годуйте, не дражніть, не надавайте допомоги невідомим тваринам 
  • уникайте скупчень безпритульних собак
  • при укусах промийте рану водою з милом, краще господарським, краї обробіть розчином йоду, негайно зверніться до лікаря
  • своєчасно робіть щеплення проти сказу домашнім тваринам
  • в разі потреби ніколи не відмовляйтеся від щеплень, бо тільки щеплення дасть змогу уникнути захворювання на сказ. 
Коментар
03/03/2024 Неділя
03.03.2024
13:45
02.03.2024