На Демидівщині вшанували жертв Сафатової долини

31 Липня 2023, 18:41
На Демидівщині вшанували жертв Сафатової долини 470
На Демидівщині вшанували жертв Сафатової долини

На Демидівщині в останню неділю липня вшанували жертв Сафатової долини відомої також як Долина смерті.

Про це повідомляють на сайті Демидівської громади. 

Панахиду відслужив настоятель церкви села Миколаївка отець Олександр, заступник селищного голови Анатолій Бондар  та присутні молитовно схилили голови перед вічним подвигом патріотів, що віддали життя за свою державу. 

У віршах, що звучали з дитячих вуст, пульсувала пам’ять про героїв-повстанців та нинішніх героїв, які гідно продовжують їхню славу боронячи рідну землю від російського агресора.

Сафатова долина або Долина смерті — місце поховання людей які стали жертвами від «бандитів-бандерівців» в 1944-45 рр. 

Тоді радянська пропаганда наголошувала — людей катували й нищили радянські спецслужби видаючи себе за «бандерівців».

Радянська влада придумувала різні способи, щоб упокорити Українців, Однією з таких технологій стала ідея створення спеціальних груп під виглядом бойовиків УПА, які мали провокувати місцеве населення. З часом створення негативного іміджу УПА — стало основним. Цей процес набув лавиноподібного характеру в середині та другій половині 1944 року.

Історик Андрій Живюк розповідає, що навіть та невелика частина документів, котрі вдалося роздобути, засвідчують масове несприйняття радянської влади як у передвоєнні, так і в перші післявоєнні роки на Західній Україні.

Письменник і краєзнавець Микола Руцький розповідає Про одного із НКВДистів — Сафата Панасюка. Чоловік розповідав, що Сафат був в УПА простим бійцем. Після Гурбівського бою з енкаведистами він став зрадником і очолив боївку ворогів. Сафат господарював на хуторі біля села Пащиха, в якому за польських часів жили заможні люди. Це було одне з націоналістичних сіл, понад 80 дворів.

За розсекреченою інформацією, станом на 1945 рік на території Західної України радянський режим створив 157 спецгруп під маскою УПА. З них лише на Рівненщині діяли майже півсотні спецзагонів.

Коментар
26/06/2024 Вівторок
25.06.2024