стрічка

ЄС просить Україну припинити видачу кількох паспортів в одні руки

06 Серпня 2021, 11:00
Біометричні паспорти
Біометричні паспорти

Європейська комісія радить Україні посилювати зусилля у боротьбі з корупцією і організованою злочинністю в рамках виконання Україною вимог щодо функціонування безвізового режиму, який діє для українських громадян з 11 червня 2017 року. 

Також Україна повинна запобігти необґрунтованим проханням своїх громадян про притулок у ЄС і припинити видачу одночасно кількох паспортів в одні руки. Про це пише Zaxid.net, посилаючись на відповідні рекомендації, які містяться у четвертому звіті Європейської комісії щодо механізму призупинення дії безвізових режимів, підготовленому для Європейського парламенту та Ради ЄС.

«Загалом Україна продовжує виконувати контрольні критерії візової лібералізації. Однак необхідні подальші зусилля для вирішення питання необґрунтованих клопотань про надання притулку, а також у таких сферах, як боротьба проти корупції, відмивання коштів та запобігання і боротьба проти організованої злочинності», – йдеться у рекомендаціях звіту для України.

Зокрема, Україні необхідно докладати зусиль для зменшення своїх громадян, які нелегально перебувають в країнах-членах Євросоюзу і подають необґрунтовані заяви про надання притулку.

Також владі України рекомендується усунути можливість, коли українські громадяни мають більш як один дійсний паспорт в один час, припинити видавати такі додаткові паспорти і скасувати чинність тих паспортів, які були видані.

Крім того, українська влада має покращити ефективність антикорупційних інститутів і правоохоронних органів, зосереджуючи основні зусилля боротьби з корупцією у справах масштабної корупції та «приватизації держави». Також Єврокомісія рекомендує прийняти необхідне законодавство для Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), яке усуне правову невизначеність його статусу.

Читайте також: Змінюються правила в'їзду в Україну — для кого буде обов’язкова самоізоляція

Коментар
02/12/2021 Середа
01.12.2021
30.11.2021
29.11.2021
28.11.2021
27.11.2021
26.11.2021