Аферисти масово йдуть в Інтернет за легшою «здобиччю». Непоодинокі випадки шахрайства в мережі фіксує поліція. Та розслідувати їх стає дедалі важче.
Від початку цього року в поліції Волині зареєстрували 77 повідомлень про шахрайства, 24 з них – розкрито. Більш ніж 80% цих повідомлень – про шахрайські дії у віртуальному просторі. Про це пише поліція Волинської області у своєму дописі у фейсбуці.
У дописі зазначається, що найбільш розповсюдженими шахрайськими «схемами» в Інтернеті є продаж неіснуючих товарів і фішингові ресурси.
«Особливо активізувались фішингові сайти. Покупець спілкується з продавцем, домовляється про товар, і нібито все добре. Але в якийсь момент так званий продавець надсилає посилання на фіктивний інтернет-ресурс. Покупець переходить на нього, залишає там персональні дані, перераховує кошти і врешті стає жертвою шахрая», – коментує Руслан Гамольчук, керівник управління карного розшуку ГУНП.
У дописі також наводиться декілька прикладів шахрайських «схем», з якими стикнулися волинські поліцейські.
Поліція Волинської області звертається до усіх користувачів мережі Інтернет бути обачнішими та, аби убезпечитися від подібного, радить:
Читайте також: Кіберполіція застерігає від шахрайства під виглядом державних виплат