Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Музей сучасного українського мистецтва Корсаків
Музей сучасного українського мистецтва Корсаків

Основні експозиції музею Корсаків поїдуть у всесвітнє турне

16:49 28.01.2020
144

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків презентує унікальний проєкт «Дифузія».

«Космос Емми Андієвської», «Метафоричний реалізм Миколи Кумановського» та «Констеляція» – три основні експозиції, які уже найближчим часом вирушать у всесвітню подорож, аби продемонструвати талановитість та творчий потенціал української нації всьому світу. Про це повідомляє адміністрація музею.

Чому саме ці експозиції відправляє МСУМК у кругосвітню подорож?

Емма Андієвська – велика українка, яка створила унікальний власний світ поетичних та художніх образів у високо індивідуальній манері, Микола Кумановський – один із найяскравіших митців України, засновник метафоричного реалізму, який мав не тільки власний стиль, а й особисту філософію, як у житті, так і в мистецтві, «Констеляція» – сузір’я провідних українських художників світового рівня, які демонструють різновекторність пошуків та здобутків сучасного українського мистецтва.

Ініціатор та організатор цього грандіозного культурно-мистецького проєкту – Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (МСУМК), що в Луцьку.

Як зазначає керівна партнерка Музею Корсаків Леся Корсак, інновація проєкту полягає в тому, що вперше за роки Незалежності організовується серія гостьових виставок, які системно будуть популяризувати сучасне українське мистецтво як в Україні, так і за її межами. З її слів, цей задум приурочується до тридцятиріччя Незалежності України і передбачає проведення тридцяти виставок у тридцяти різних містах нашої країни та за кордоном.

«Серед основних цілей «Дифузії» — зростання доступності сучасного національного мистецтва для кожного жителя України, а також збільшення аудиторії його поціновувачів у нашій державі та за її межами. Крім того, завдяки цьому проєкту відбуватиметься сприяння розвитку мистецтва у різних регіонах України та посилення взаємодії між музейними інституціями й досягнення синергетичного ефекту від співпраці, задля інтенсифікації розвитку культури української нації», – наголошують керівник проєкту Олена Наїдко та його куратор Віктор Корсак.

Стартує «Дифузія» в Івано-Франківську: вже 4 лютого Музей мистецтв Прикарпаття зустрічатиме виставку «Космос Емми Андієвської», де буде представлено три десятки картин цієї талановитої мисткині. До слова, пані Емма, яка десятки років живе в Мюнхені, особисто передала родині Корсаків велику кількість своїх творів, з єдиною метою — щоб вони повернулися в Україну та були доступні українцям.

21 лютого презентація експозиції «Метафоричний реалізм Миколи Кумановського» відбудеться у Львівській національній галереї мистецтв імені Бориса Возницького.

До слова, під час відкриття кожної з виставок МСУМК залишатиме на довічне користування стороні, що приймає, одну з робіт автора, який експонується. Це дозволить розширити фонди інституції та відродити традицію міжмузейної співпраці.

«Отже, запрошуємо вас на презентацію проєкту у вашому місті та будемо щиро вдячні за висвітлення інформації у ваших виданнях. Переконані, що разом ми зможемо забезпечити розвиток національної культури, стимулювати процес українізації України та позбутися комплексу меншовартості у сучасному світовому мистецтві», - йдеться у повідомленні.

Телефон для довідок: 050 90 40 893.Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
28 березня
Сьогодні
Вчора
26.03.2020
25.03.2020
24.03.2020
23.03.2020
22.03.2020
21.03.2020
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин