Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Які товари забороняють ввозити в Україну
Які товари забороняють ввозити в Україну

Які товари забороняють ввозити в Україну

09:00 25.05.2019
400

У період літніх відпусток, що нині розпочинається, навантаження на автомобільні пункти пропуску у європейському напрямку традиційно збільшується, відтак – частіше лунають запитання про правила митного контролю під час пропуску товарів, які люди складають у свої валізи перед мандрівкою.

У серії матеріалів на цю тему у Днержавній фіскальній службі роз’яснили вимоги розділу 12 Митного Кодексу України «Особливості пропуску та оподаткування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами».

Усі товари, які гіпотетично можна скласти у ручний або супроводжуваний в автомобілі багаж, у контексті переміщення через державний кордон України діляться на умовні групи:

 • Заборонені для транскордонного переміщення.
 • Обмежені для транскордонного переміщення.
 • Обмежені у кількості для транскордонного переміщення.
 • Обмежені у кількості для транскордонного переміщення без сплати митних платежів.
 • Особисті речі.

У цій публікації митниця звертає увагу на заборонені товари, переміщення яких громадянами не допускається (незалежно від їх обсягів чи характеристик):

 1. Отруйні, сильнодіючі, вибухові речовини.
 2. Ртуть, рідкісноземельні метали у чистому виглядi, у сумiшах або сплавах, срібло, золото чи платина у необробленому виглядi або у виглядi порошку, інші дорогоцінні чи рідкісні метали або їх брухт.
 3. Радіоактивні матеріали.
 4. Необроблені лісоматеріали, продукція рослинництва (насіння), тваринництва або мисливського господарства (наприклад, шкури хутрових тварин).
 5. Зброя, боєприпаси до неї, частини вогнепальної нарізної зброї.
 6. Спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації.
 7. Наркотичні засоби.
 8. Психотропні речовини, їх аналоги чи прекурсори або фальсифіковані лікарські засоби.
 9. Культурні цінності.

Спроби перемістити такі товари через державний кордон України визнали суспільно небезпечним злочином – контрабандою. Карається відповідно до Кримінального Кодексу України й тягне за собою позбавлення волі.

Відтак, один грам канабісу або радію, затертий «квартник» Казимира Великого чи забутий у «бардачку» саморобний мисливський ніж здатні зіпсувати відпустку від початку подорожі. Їх не повинно бути серед ваших особистих речей.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
11 липня
Сьогодні
Вчора
09.07.2020
08.07.2020
07.07.2020
06.07.2020
05.07.2020
04.07.2020
03.07.2020